Kdo je online?
Právě zde jsou 44 návštěvníci online.
Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Mikrop Telmilk Ex mléčná krmná směs pro telata 4x25kg + DOPRAVA ZDARMA!


5748,00 Kč  5500,00 Kč
Ušetříte: 4% z ceny

vyprodáno

Při objednání tohoto balení 4ks po 25kg je doprava po celé ČR zdarma.

Zboží je možno na objednávku po domluvě dodat ve větším množství (půl palety, popř. paleta 750kg atd.) s množstevní slevou dle domluvy na tel.: 728 478 382. 

 

Mléčná krmná směs Telmilk Ex je krmivo vhodné pro telata po celou dobu mléčné výživy, zejména pak pro telata od ukončeného 4. týdne stáří jako tzv. pokračovací mléčná krmná směs. Tato krmná mléčná směs se používá jako náhražka kravského mléka všude tam, kde se ke krmení hospodářských nebo domácích zvířat užívá mléko. Obsahuje vyvážený poměr vitamínů, minerálních prvků (selen v organické formě) a probiotik, který napomáhá rozvoji imunitního systému telat.

 

Toto krmivo pro telata obsahuje vysoký podíl mléčných surovin i mléčného proteinu. Je vyráběna speciální technologií z kvalitních koncentrátů a české sušené syrovátky. K výrobě koncentrátů je používána delaktózovaná a demineralizovaná sušená syrovátka s obsahem až 32% proteinu. To umožňuje, aby se zastoupení mléčného proteinu v konečných výrobcích pohybovalo v rozmezí 70 až 94% z celkových dusíkatých látek.

 

Výhody krmiva Telmilk Ex pro Telata:

- působí příznivě na zlepšení a udržení zdravotního stavu a kondice zvířat

- je zárukou zdravého růstu a vývinu

- příznivá cesta při zachování nutričních parametrů kravského mléka, vyváženná kombinace živočišného (syrovátkového) a rostlinného proteinu

 

                                                              

 

Složení krmiva Telmilk Ex pro Telata:

Podíl mléčných surovin 55%: sušená syrovátka, sojoproteinový koncentrát, živočišný tuk (vepřové sádlo), laktóza, syrovátkový permeát, rostlinný olej a tuk, L-lyzin, DL-methionin, mravenčan, mléčnan a propionan vápenatý, uhličitan železnatý, BHA, BHT, oxid zinečnatý, selenomethionin, síran manganatý, jodid draselný, Enterecoccus faecium, Vit. A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D3, K3, betain aj. Bez geneticky modifikovaných surovin, bez lepku!

 

Analýza krmiva Telmilk Ex pro Telata:

Hrubý protein 22%, hrubé oleje a tuky 17%, hrubá vláknina 0,2%, hrubý popel 8,2%, vápník 1%, fosfor 0,6%, sodík 0,6%.

 

Příprava krmného mléčného nápoje Telmilk Ex pro Telata:

Mléčný nápoj Telmilk připravíme v poměru 1kg suché mléčné krmné směsi TELMILK na 7 litrů vody (tj. přibližně 145g na 1l) a to tak, že 1kg mléčné směsi rozmícháme ve čtyřech litrech vody o teplotě 45 - 50°C (nepřekračujte teplotu 50°C) a doplníme 3 litry vody tak, aby výsledný nápoj měl teplotu 39 - 40°C. Doporučený postup rozpouštění a krmný návod pečlivě dodržujte, snížíte tak dietetická rizika!


Dávkovákrmného mléčného nápoje Telmilk EX pro Telata:

Připraveným mléčným nápojem napájíme telata po skončení mlezivového období 2 až 3 x denně v dávkách 2,5 až 3 litry na jedno tele, to je 5 až 9 litrů na tele a den. V zimním období zvýšíme denní dávku na 7 až 9 litrů, nejlépe přidáním jednoho napájení. Umožněte telatům volný příjem vody!

 

Balení: 25 kg

 

Telmilk Ex je pravidelně kontrolován na výskyt původce paratuberkulózy. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přechod na mléčnou výživu.

 

Mlezivo krmíme telatům obvykle tři dny a potom přecházíme na mléko nebo mléčnou náhražku krmenou v množství 8 až 10 % tělesné hmotnosti denně. Zásada je krmit přednostně mléčnou náhražkou než zbytkovým mlékem. Pokud potřebujeme krmit zbytkové mléko, krmíme ho kategoriím, u kterých představuje nejnižší riziko, tedy býkům určeným k výkrmu. Krmení mlékem 2x denně obvykle stačí v období od jara do podzimu, v zimních měsících je však energetická potřeba výrazně vyšší, a proto je nutno zvýšit příjem krmiva až o 50 %.

 

Lépe než zvýšením množství napájeného mléka při napájení 2x denně nebo zahuštěním (zvýšení mléčné náhražky na úkor vody) toho lze dosáhnout zařazení, třetí dávky mléka, tedy mezi ranní a odpolední napájení přidat jedno v poledne. Tím lze zabránit změnám osmotických poměrů ve střevě a předejít vyššímu riziku průjmů a snížit riziko nedokonalého natrávení a vstřebání živin ve střevě omezí možnost namnožení patogenní mikroflóry ve střevě, ať již se jedná o Escherichia coli nebo Clostridium.

 

Pokud dobře připravíme tele na začátku života a dodržíme základní pravidla biologické bezpečnosti, umožníme daleko lepší start do dalšího období, výskyt onemocnění bude výrazně nižší, žravost vyšší, a tím máme dané předpoklady pro rychlejší odstav telat a snížení rizika spojeného s přechodem z individuálního ustájení do skupinového.

   • Kód: 1562
  • Přepravní hmotnost: 100.4kg
  • 0 Balení skladem
  • Výrobce: Mikrop Čebín
Tento produkt byl přidán dne Pondělí 30. leden 2012.