Kdo je online?
Právě zde jsou 38 návštěvníci online.
Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Mikrop Telmilk Full mléčná krmná směs pro telata 25kg + DOPRAVA ZDARMA!


1590,00 Kč

vyprodáno

Zboží na objednávku po domluvě na tel.: 728 478 382. 

 

Mléčná krmná směs Mikrop Telmilk Full je krmivo vhodné především pro nejmladší telata a telata masných plemen se 100% zastoupením mléčného proteinu a vysokým obsahem energie. Telmilk Full zajišťuje optimální výživu i těch nejmladších telat a především díky svým vysokým výživovým hodnotám také plnohodnotný růst a vývoj telat masných plemen skotu. Tato krmná mléčná směs se používá jako náhražka kravského mléka všude tam, kde se ke krmení hospodářských nebo domácích zvířat užívá mléko. Obsahuje vyvážený poměr vitamínů, minerálních prvků (selen v organické formě) a probiotik, který napomáhá rozvoji imunitního systému telat.

Toto krmivo pro telata obsahuje vysoký podíl mléčných surovin i mléčného proteinu. Je vyráběna speciální technologií z kvalitních koncentrátů a české sušené syrovátky. K výrobě koncentrátů je používána delaktózovaná a demineralizovaná sušená syrovátka s obsahem až 32% proteinu. To umožňuje, aby se zastoupení mléčného proteinu v konečných výrobcích pohybovalo v rozmezí 70 až 94% z celkových dusíkatých látek.

 

Výhody krmiva Telmilk Full pro Telata:

- vhodné pro nejmladší telata včetně masných plemen, se 100% zastoupením mléčného proteinu a vysokým obsahem energie

- působí příznivě na zlepšení a udržení zdravotního stavu a kondice zvířat

- je zárukou zdravého růstu a vývinu, vhodný i pro ty nejmladší telata

- příznivá cesta při zachování nutričních parametrů kravského mléka

 

                                                        

    

Složení krmiva Telmilk Full pro Telata:

Podíl mléčných surovin 79%, podíl sušeného odstředěného mléka 58%: sušená syrovátka, sušená syrovátka částečně odcukřená, sušená syrovátka částečně odcukřená a demineralizovaná, sójoproteinový koncentrát, rostlinný olej palmový a kokosový, uhličitan vápenatý. Bez geneticky modifikovaných surovin, bez lepku!

 

Analýza krmiva Telmilk Full pro Telata:

Hrubý protein 23,5%, hrubé oleje a tuky 20%, hrubá vláknina 0,2%, hrubý popel 8,2%, vápník 1%, fosfor 0,6%, sodík 0,6%.

 

Příprava krmného mléčného nápoje Telmilk Full pro Telata:

Mléčný nápoj Telmilk připravíme v poměru 1kg suché mléčné krmné směsi TELMILK na 7 litrů vody a to tak, že 1kg mléčné směsi rozmícháme ve čtyřech litrech vody o teplotě 45 - 50°C a doplníme 3 litry vody tak, aby výsledný nápoj měl teplotu 39 - 40°C. Doporučený postup rozpouštění a krmný návod pečlivě dodržujte, snížíte tak dietetická rizika!


Dávkování krmného mléčného nápoje Telmilk Full pro Telata:

Mléčný nápoj Telmilk připravíme v poměru 1kg suché mléčné krmné směsi TELMILK na 7 litrů vody a to tak, že 1kg mléčné směsi rozmícháme ve čtyřech litrech vody o teplotě 45 - 50°C a doplníme 3 litry vody tak, aby výsledný nápoj měl teplotu 39 - 40°C.

Připraveným mléčným nápojem napájíme telata po skončení mlezivového období 2 až 3 x denně v dávkách 2,5 až 3 litry na jedno tele, to je 5 až 9 litrů na tele a den. V zimním období zvýšíme denní dávku na 7 až 9 litrů, nejlépe přidáním jednoho napájení. Umožněte telatům volný příjem vody!

 

Balení: 25 kg

 

Telmilk Full je pravidelně kontrolován na výskyt původce paratuberkulózy. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přechod na mléčnou výživu.

 

Mlezivo krmíme telatům obvykle tři dny a potom přecházíme na mléko nebo mléčnou náhražku krmenou v množství 8 až 10 % tělesné hmotnosti denně. Zásada je krmit přednostně mléčnou náhražkou než zbytkovým mlékem. Pokud potřebujeme krmit zbytkové mléko, krmíme ho kategoriím, u kterých představuje nejnižší riziko, tedy býkům určeným k výkrmu. Krmení mlékem 2x denně obvykle stačí v období od jara do podzimu, v zimních měsících je však energetická potřeba výrazně vyšší, a proto je nutno zvýšit příjem krmiva až o 50 %.

 

Lépe než zvýšením množství napájeného mléka při napájení 2x denně nebo zahuštěním (zvýšení mléčné náhražky na úkor vody) toho lze dosáhnout zařazení, třetí dávky mléka, tedy mezi ranní a odpolední napájení přidat jedno v poledne. Tím lze zabránit změnám osmotických poměrů ve střevě a předejít vyššímu riziku průjmů a snížit riziko nedokonalého natrávení a vstřebání živin ve střevě omezí možnost namnožení patogenní mikroflóry ve střevě, ať již se jedná o Escherichia coli nebo Clostridium.

 

Pokud dobře připravíme tele na začátku života a dodržíme základní pravidla biologické bezpečnosti, umožníme daleko lepší start do dalšího období, výskyt onemocnění bude výrazně nižší, žravost vyšší, a tím máme dané předpoklady pro rychlejší odstav telat a snížení rizika spojeného s přechodem z individuálního ustájení do skupinového.  • Kód: 70
  • Přepravní hmotnost: 25.1kg
  • 0 Balení skladem
  • Výrobce: Mikrop Čebín
Tento produkt byl přidán dne Pondělí 25. červen 2018.