Kdo je online?
Právě zde jsou 47 návštěvníci online.
Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Pšeničné otruby 25kg


198,00 Kč

vyprodáno

Vhodné jako doplňek vlákniny a minerálních látek pro koně a jiná hosp. zvířata. Popřípadě lze použít jako přípravek do vnadících směsí při rybolovu.

Pšeničné otruby jsou vedlejší mlýnský produkt, který je tvořen po odloučení jedlé a krmné mouky zbytky zrna, tedy i klíčky, slupkami a semennými obaly. Proti zrnu, ze kterého byly získány, mají vyšší obsah dusíkatých a minerálních lá­tek. Zvláště obsah fosforu je vysoký, na který je potřeba při sestavování krmné dávky dávat pozor, ale nelze ho úplně vyřadit, jelikož je nezbytným stavebním kamenem, stejně jako kalcium.

Vyšší množství otrub v krmivu má za následek minerální disbalanci, a také negativní vliv na bakterie fermentující vlákninu v trávicím traktu. Tímto krmným komponentem prosím krmte opatrně a s rozvahou.

Pšeničné otruby jsou hodnotným dietetickým krmivem. Obsahují asi 14 - 15 % dusíkatých látek, 4 % tuku, 9,5 % vlákniny a 5 % popelovin. Příznivě ovlivňují sekreci mléka. Jsou výborným krmivem pro březí a kojící samice. Můžeme je použít při krmení prasnic (i vietnamská prasata), při krmení ov­cí, kachen a hus.

Cílová zvířata: kůň, osel, skot, koza, prase, vietnamské prasátko, slepice, rybolov.

Pro koně: 
Bohužel stále mnoho chovatelů krmí své koně otrubami ve velikém množství, a neuvědomuje si možné negativní následky. Otruby by měli hrát v krmení koní roli pouze jako zchutňovadlo, nebo jako zdroj vit. skupiny B (B1, B6, niacin), fosforu, hořčíku, železa a zinku. A to v množství max. 0,4 kg na den (pro 500 kg koně). Při krmení vojtěškových pelet, případně řepných a dostatku sena není třeba navíc dodávat vápník, v jiném případě je to vhodné pro vyrovnání poměru Ca x P.

Vhodný zdroj: 
Thiaminu, niacinu, fosforu, draslíku, mědi, cobaltu a zinku.

Info pro chovatele:
Chovatelé krmí často otruby s domněním, že jsou nízkoenergetické, není to však zcela pravda, otruby mají dokonce více energie než vojtěškové pelety.

  • 1 kg pš. otrub (PO) má stejnou Sek jako 860 g ovsa
  • PO mají 3x více fosforu než oves, 4,7 x více než vojtěškové pelety, 11,2 x více než řepné pelety
  • PO mají železa 2,3 x méně než řepné pelety
  • 1 kg PO má zinku stejně jako 3 kg ovsa

   

Úprava a dávkování: 

Otruby patří mezi bobtnající krmiva, proto je vhodné před zkrmováním namočit v trochu vody, aby nebobtnaly až přímo v žaludku. Nedělejte však z otrub kašovitý nápoj!
 

Skladování: 

Skladuje na suchých místech, nejlépe na paletách nebo v uzavíratelných nádobách. 
 

Objemová hmotnost:  1 l = 400 g

Sušina SEk SNLk Vláknina Škrob Cukry Tuk Ca P
890 g 10 MJ 77 g 101 g 176 g 53 g 37 g 1,2 g 11,2 g

 

Balení: 25 kg

  • Kód: 1692
 • Přepravní hmotnost: 25.1kg
 • 0 Balení skladem
 • Výrobce: Sehnoutek a synové s.r.o.
Tento produkt byl přidán dne Úterý 22. květen 2012.